بسیج دانشجویی استان مرکزی:

تغییر نام خیابان سیدجمال‌الدین اسدآبادی غیر معقول و غیرمنطقی است

مسئول گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری بسیج دانشجویی استان مرکزی در نامه‌ای به اعضای شورای اسلامی این شهرستان، مصوبه تغییر نام خیابان سیدجمال‌الدین اسدآبادی به نام مرحوم شجریان را غیرقابل قبول دانست.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییمسئول گفتمان سازی و مطالبه گری بسیج دانشجویی استان مرکزی در نامه‌ای به اعضای شورای اسلامی این شهرستان، مصوبه تغییر نام خیابان سیدجمال‌الدین اسدآبادی به نام مرحوم شجریان را غیرقابل قبول دانست.


در این نامه آمده است:

مصوبه اخیر شورای شهر مبنی بر جایگزین کردن خیابان «مجاهد فقید سیدجمال الدین اسدآبادی» به نام «مرحوم شجریان» اقدام بهت برانگیزی بود که در جایگاه عقل و خرد هیچ توجیهی برای آن قابل قبول نیست و آن چه از آن برداشت می‌شود این است که ظاهراً برخی اعضای شورای شهر رسالتی مهم‌تر از حاشیه سازی و انحراف اذهان عمومی از طریق اقدامات سیاسی برای خود نمی‌بینند.

حذف نام سیدجمال الدین اسدآبادی که نمادی از استکبارستیزی و مبارزه با استبداد و نفوذ استعمارغربی است و جایگزین نمودن نام شجریان که دیدگاه‌های نه چندان منطبقی با دغدغه‌ها و آرمان‌های مردم و انقلاب در عرصه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی و مذهبی داشت جز ایجاد دوقطبی، نشانه رفتن عقاید و آرمان‌های ملت و انحراف اذهان عمومی از عملکرد نامناسب دولت و جریان غربگرا که در ایام واپسین عمر خود به سر می‌برد چیز دیگری به اذهان متبادر نمی‌کند.

در حالیکه شهر اراک به برکت سیاست‌ها و مدیریت نه چندان صحیح مسئولان «دولت تدبیر و امید» و «شورای شهر پنجم» در ۸ سال گذشته با مسائل و مشکلات متعددی دست و پنجه نرم میکند که افزایش روزافزون آمار کرونا، آلودگی هوا، بحث‌های زیرساختی، ترافیکی، معضلات فرهنگی و اجتماعی و مشکلات مناطق حاشیه نشین تنها بخشی از آن هاست، آیا بهتر نبود به جای پا فشاری بر اقدامات بیهوده و شوآف‌های سیاسی، اعضای شورای شهر وقت خود را که نسبت به لحظه لحظه آن از بیت المال و جیب مردم هزینه دریافت می‌کنند در جهت رسیدگی و حل مسائل نامبرده صرف کنند؟

البته از شورایی که از ابتدای عمرخود بیشتر به دنبال نتیجه گیری در بازی‌های سیاسی بوده تا رفع مسائل و مشکلات مردم بیش از این انتظاری نمی‌رود.

امید است که در آینده‌ای نه چندان دور مردم عزیزمان با انتخاب صحیح و هوشمندانه خود مهر بطلانی بر این نوع تفکر و نگرش که سرچشمه قسمت عظیمی از مشکلات جامعه است بزنند و ما شاهد مسئولینی جهادی، جوان، پویا و انقلابی باشیم.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار