کیان: مجلس جدید باید به سمت انتخاب رئیسی برود که دارای شائبه نباشد / دانشجویان با مطالبه‌گری خود مجلس جدید را رها نخواهند کرد

مسئول گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری سازمان بسیج دانشجویی گفت: مجلس جدید باید به سمت انتخاب رئیسی برود که آن فرد دارای شائبه‌هایی نباشد و اگر افرادی بیایند و رئیس مجلس یا رئیس کمیسیون‌های مختلف آن شوند که دارای شائبه هستند، این پیام را به مردم می‌دهد که دوباره عده‌ای آمده‌اند و تقسیم قدرت کرده‌اند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییعلی کیان، مسئول گفتمان سازی و مطالبه گری سازمان بسیج دانشجویی گفت: اولویت اساسی مجلس آینده، برای اینکه صداقت و روراستی خود را به مردم ثابت بکند، باید این باشد که اصلاح را از خودش شروع بکند و این بسیار رویکرد اساسی‌ای خواهد بود. اگر مجلس جدید حتی با نیت خیرخواهانه بیاید و کار‌ها و فعالیت‌های خود را از دولت و یا قوه‌ی قضائیه شروع کند و به عبارتی خود را فراموش کند، آن مجلس انقلابی شکل نخواهد گرفت.


وی ادامه داد: این چیزی که روشن هست این می‌باشد که مجلس دهم به طور شایسته از عهده‌ی وظایف خود برنیامد و نتواسنت شأنیت خود را حفظ بکند و کاهش مشارکت مردم در انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی، بازتاب این مسئله می‌باشد. مجلسی که این پیام را از خود صادر کرد که جایگاه درستی در مسائل کشور ندارد، طبیعتاً مردم هم دیگر خیلی روی آن حساب نمی‌کنند و عده‌ای می‌پرسند که چرا باید به کسانی رأی بدهیم که قدر خود را نمی‌دانند. البته طبیعتاً در هر مجلسی تا الان نمایندگانی بوده اند که آزادگی را سرلوحه‌ی کار خود قرار داده اند و تلاش خود را کرده‌اند، منتها خیلی ما ندیدیم که این تلاش‌ها مثمر ثمر واقع شود.

وی اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مقاطع مجلس اخیر سر مسئله‌ی اف‌ای‌تی‌اف بود که امیدوارم در هیچ زمان دیگری در مجلس تکرار نشود و رأیی که نمایندگان مختلف به آن دادند و هیچ‌موقع شفاف نشد که چه کسانی چه رأیی داده اند. اون مقطع مراجع تقلید یکدست و همچنین حضرت آقا مخالفت جدی کردند و نمیدانیم که چرا این پیام به نمانیدگان انتقال داده نشد و با رأی متوسطی، به آن لوای