تولید ژل ضد عفونی کننده در قرارگاه شهید قاسمی

مسئول گروه پژوهش قرارگاه شهید قاسمی از ساخت ژل ضدعفونی کننده دست توسط محققان بسیجی دانشگاه های قم با همکاری خانه نانو خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /محمد بیروتی مسئول گروه پژوهش قرارگاه دانشجویی شهید دکتر قاسمی گفت: با توجه به عزم ملی در شکست ویروس منحوس کرونا و توانمندی و دانش فنی موجود در محققان بسیجی دانشگاه های قم، پس از انجام مطالعات و تولید آزمایشگاهی ژل ضدعفونی کننده، جلسه‌ای جهت امکان سنجی تولید انبوه این محصول در شرکت خانه نانو با همکاری معاونت علمی و پژوهشی ناحیه و جمعی از اساتید و دانشجویان رشته شیمی دارویی دانشگاه آزاد قم برگزار شد.  

وی افزود: پس از توافقات اولیه و تایید نهایی محصول تولید شده توسط خانه نانو، خط تولید این محصول در یکی از لابراتوارهای دانشگاه پیام نور راه اندازی گردید.

بیروتی گفت: مواد اولیه این محصول از شرکتی تولید کننده الکل در استان فارس خریداری شد و هم اکنون ژل ضدعفونی کننده با سنتز و فورموله کردن محلول بر پایه الکل طبی، بصورت گیاهی و سازگار با انواع پوست در حال تولید است.

در پایان اظهار داشت: انشالله با عنایت پروردگار متعال و اتکا به توان و دانش دانشجویان جهادگر، شاهد فتح خرمشهرهای پیش رو با شکست ویروس منحوس کرونا خواهیم بود.


 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار