یادداشت/امیرحسین اسفندیاری

رکن اصلی اقتصاد مقاومتی

اقتصاد مقاومتی امروزه پیاده سازی شده است ، نه در ایران بلکه در یمن و موجب شده در زمان جنگ بتواند اقتصادش را نیز همانند سرزمینش حفظ نماید.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی ، امیرحسین اسفندیاری مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فنی امام علی(ع) یزد در یادداشتی به موضوع " رکن اصلی اقتصاد مقاومتی " پرداخت که این یادداشت به شرح زیر است:

 
خرده فروشی ها برعکس کشورهای لیبرالی در چین بسیار مورد حمایت دولت قرار دارند ، به طوری که کاهش یک درصدی رشد این بنگاه اقتصادی در یک ماه هیاهوی رسانه ای را علیه مدیران این کشور به راه انداخت ، چین رشد اقتصادی و قدرت سیاسی خود را مدیون این صنایع کوچک و متوسط میداند ، صنایعی که امروز بازار های جهان را در اختیار دارند.
 
الگوی چین در واقع نه نظریات مرکانتلیست ها( نظریاتی که باعث پیشرفت اروپا شد) و نه نظریات آدام اسمیت و پیروانش(مکتب لیبرالی که بر اکثر کشورهای جهان حاکم است) است ، بلکه این مدل شبیه ترین مدل پیاده شده به اقتصاد مقاومتی می‌باشد ، لاکن چین بدون نظریه پرداز و با سختی و تلاش و کوشش و تحمل خسارات فراوان به این مدل دست یافته ، مدلی که رهبری سال هاست کامل تر و بدون نقص آن را به دولت ها پیشنهاد داده اند ، اما هیچکدام به فکر اجرایی ساختن آن نبودند. این مدل در ارگان هایی چون سپاه ، ارتش و تا حدودی بسیج و در کشور یمن پیاده سازی شده است و امروز مردم یمن یکصدا میخوانند (با یک دست میکاریم و با دست دیگر می‌جنگیم) و بیش از ۶ سال است با همین شیوه تورم کشورشان را بدون داشتن دولت از تورم کشور عزیزمان پایین تر نگه داشته و همزمان با بیش از ۱۰ کشور مستقیم و غیر مستقیم و با پای برهنه میجنگند و چشم طمع جهان خواران را کور کرده اند.
 
امام خامنه ای فرمودند: رکن اصلی اقتصاد مقاومتی حمایت از صنایع کوچک و متوسط است. اما چون این اندیشه ها مخالف با سیاست یقه سفیدهاست ، به جای حمایت از صنایع کوچک و متوسط دولت یا به دنبال ساخت صنایع بزرگ است(که پول ساخت آن ها را ندارد) یا دنبال جذب سرمایه گذار خارجی است. اما هیچوقت پاسخ ندادند کدام سرمایه گذار و شرکت چند ملیتی تا به حال دانش خود را به کشور دیگری هدیه کرده است ، همه ی آن به دنبال بهره کشی از نیروی کار و سرمایه های کشورها سرمایه گذاری میکنند.
 
لیبرال ها بهتر است بعد از ۴۰ سال آزمون و خطا و اجرای نظریات غربی که در خود غرب هم جواب نداده است ، نگاهی به نظریات اقتصاد مقاومتی داشته باشند که منشأ الهی دارد بی اندازند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار