مردم به کاندیداهایی رأی دهند که در جهت فقرزدایی و مقابله با فساد بکوشند

امام جمعه موقت تهران گفت: مردم باید به کاندیداهایی مومن به خدا رای دهند که تلاششان فقرزدایی، فسادزدایی و رفع بی‌قانونی باشد، ضمن اینکه پرکار و دلسوز و چابک باشند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی آیت‌الله محمد امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه امروز (18 بهمن 98) تهران که در مصلای تهران برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن دهه فجر، 22 بهمن را به ملت ایران و حق‌دوستان و حق‌شناسان عالم تبریک گفت و اعلام کرد: 22 بهمن حادثه‌ای است که در تاریخ بشریت ماندگار شده است.

وی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی ایران در 22 بهمن اهداف اولیاء و انبیاء را تحقق بخشید.

وی افزود: اگر 22 بهمن و انقلاب اسلامی نبود، اخلاق‌ها و فرهنگ‌ها در ایران آمریکایی می‌شد. 

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اشغال فلسطین توسط صهیونیست‌ها گفت: فلسطین را به دو بخش تقسیم کرده و فلسطینیان در یک سرزمین و یهودی‌ها در سرزمین دیگری هستند اما در زمان شاه به ایران اعلام کردند که ایرانی‌ها و یهودی‌ها با هم برادرند.

امامی کاشانی خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب اسلامی تلاش‌های زیادی صورت گرفت تا ایران، یهود و صهیونیست با هم یکسان بوده و آنها را برادر خطاب کنند اما آیت‌الله کاشانی در برابر این هدف استعماری و استکباری ایستادگی کرد اما در نهایت شاه او را به لبنان تبعید کرد.

وی تصریح کرد: هدف صهیونیست‌ها فراتر از نیل تا فرات است چراکه آنها به دنبال تسلط بر دیگر مناطق هستند.

وی گفت: یهود و صهیونیسم از نفت تا بنزین ایران در دوران شاه برای چرخش اقتصاد استفاده می‌کرد چراکه شاه نوکر آمریکایی‌ها بود و باید دستورات آنها را اجرایی می‌کرد. این درحالی است که وقتی صهیونیست‌ها فلسطین را به دو بخش تقسیم کردند، گندم، برنج، مرغ و تخم‌مرغ ایران به بخش یهودی‌نشین فلسطین می‌بردند. 

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: از دوران شاه تلاش استکبار این بوده است که آنان به دنبال کاهش صادرات ایران و افزایش واردات باشند و همین موضوع در دستورکار آمریکایی‌ها بود که بر همین اساس گوسفندان ماده را بیمار کردند تا ایران محتاج به خارج از کشور باشد.

وی افزود: اگر پیروزی انقلاب اسلامی نبود ایران هم مثل کشورهای عربی می‌شد. این درحالی است که 22 بهمن، آمریکا را در برابر جمهوری اسلامی به بن بست کشانده است، لذا اساتید و دانشجویان باید وضعیت فعلی دانشگاه‌ها را با دوران شاه مقایسه کرده و زیاد تاریخ بخوانند.

امامی کاشانی گفت: 22 بهمن نور انقلاب اسلامی را در ایران افکنده و این خورشید به دیگر کشورها هم رفته است، هر چند که برخی کشورهای بدبخت مانند عربستان سعودی پیرو آمریکا و صهیونیست‌هاست اما ملت‌های منطقه همراه انقلاب اسلامی هستند.

وی با اشاره به پیش رو بودن چهلمین روز شهادت حاج قاسم سلیمانی گفت: او از سفره ایمان و علم صالح به عظمتی رسیده است که آمریکایی‌ها غبطه داشتن چنین شخصیتی را در ارتش خود می‌خورند؛ چراکه او در اوج تاکتیک و تکنیک بود.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: بسیاری از کشورهای غرب آسیا به صراحت می‌گویند امنیت آنها مدیون سردار شهید سلیمانی است و حتی آیت‌الله سیستانی وقتی به رهبر معظم انقلاب پیام تسلیت می‌دهند به صراحت به خدمات شهید سلیمانی در برابر داعش در عراق اشاره کرده و آن را بی‌نظیر و فراموش‌نشدنی عنوان کردند.

وی تصریح کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی هم مومن بود و هم عملی صالح داشت.

امامی کاشانی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال جاری گفت: مجلس مولود 22 بهمن و فداکاری‌های زیاد در کشورمان است، لذا حضور پرشکوه در انتخابات برای همه واجدین شرایط رای دهی لازم است ضمن اینکه مقام معظم رهبری فرموده‌اند: «اهمیت قائل شدن مردم برای حضور در انتخابات اهمیت دادن آنان به کشور است» و در حقیقت مشارکت مردم در انتخابات ضامن امنیت کشور است.

وی گفت: مردم باید با عقاید و سلایق مختلف سیاسی پای صندوق آراء بیایند. ضمن اینکه احترام به انتخابات از آثار توجه به 22 بهمن بوده و ادای دین کوچکی به امام و شهدا محسوب می‌شود.

امامی کاشانی تصریح کرد:‌ دشمن به جمیعت ایران در روز انتخابات نگاه می‌کند.

وی با اشاره به طرح معامله قرن آن را طرحی شکست‌خورده دانست و گفت: این طرح جز اینکه تعفن لجن صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها را در دنیا بیشتر کند چیز دیگری ندارد. 

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: اینکه یک مشت دزد به خانه فلسطینی‌ها بریزند و بعدها بگویند همگی حالا در کنار هم باشیم و اسم کار خود را معامله قرن بگذارند، جز افتضاح و بدبختی و رسوایی چیز دیگری ندارد. 

وی خاطرنشان کرد: مردم باید نمایندگانی مومن به خدا، مملکت و شهدا و خانواده ایثارگران رای دهند که تلاششان فقرزدایی، فسادزدایی، رفع بی‌قانونی بوده و در برابر دشمن شجاع و جدی باشند، ضمن اینکه پرکار و دلسوز و چابک باشند. 

امام جمعه موقت تهران گفت: نظام ما شامل سه قوه مجریه، قضائیه و مقننه و بلکه مجمع تشخیص مصلحت نظام به عنوان قوه چهارم است. با این حال اهمیت مجلس بسیار زیاد است. 

وی خاطرنشان کرد: مقام در برابر خداوند مسئولیت دارد، لذا باید مدیر و مسئول در برابر مردم دلسوز بوده و تلاش کنند گرانی‌ها و تخلف‌ها در کشور از بین برود.

امامی کاشانی گفت: نماینده، وکیل، وزیر، و مدیر و قاضی بودن و در یک صندلی مسئولیت قرار گرفتن حاصل تلاش شهداست که بار سنگینی برای مسئولان کشور دارد که این بار هم برای رای‌دهندگان مسئولیت‌بار است و هم برای رای‌آورندگان. 

خطیب جمعه این هفته تهران در پایان خاطرنشان کرد: گرفتاری‌ها و ناامیدی‌ها در آخرالزمان زیاد است ولی در همین شرایط خورشیدی درخشان به نام وجود مهدی موعود(عج) طلوع می‌کند و مشکلات رفع خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار