در بیانیه بسیج دانشجویی استان مرکزی مطرح شد

بودجه عجیب ۹۹ در بوته نقد دانشجویان / نمایندگان مجلس ایرادات بودجه را جدی بگیرند

دفاتر بسیج دانشجویی استان مرکزی بیانیه‌ای در خصوص لایحه بودجه ۹۹ منتشر کردند و در آن برخی ایرادات این لایحه را متذکر شدند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /دفاتر بسیج دانشجویی استان مرکزی بیانیه‌ای در خصوص لایحه بودجه ۹۹ منتشر کردند که در آن برخی ایرادات این لایحه را متذکر شدند.


این بیانیه روز گذشته و در حاشیه نماز جمعه شهرستان‌های این استان و با هدف آگاه سازی مردم از ابعاد بودجه ۹۹ توزیع شد. در این بیانیه آمده است:

بودجه سال آینده همچون سال ۹۸ به دلیل شرایط حاکم ومنحصر به فرد اقتصادی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

اعمال تحریم‌های ظالمانه و یک جانبه آمریکا خصوصا تحریم‌های فروش نفت خام ازیک سو و عدم پیاده سازی برنامه اقتصادی موفق در راستای کاهش مشکلات معیشتی مردم توسط دولت از سویی دیگر باعث شده است که بودجه سال آینده با محدودیت‌ها و چالش‌های جدی تری مواجه شود؛ از تاثیر بر وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم گرفته تا راهبرد سیاست خارجی کشور.

اما آنچه نوید بخش است اینکه غالبا محدودیت‌های موجود قابل تبدیل به فرصت است. مشروط به آن که تدابیر لازم جهت کاهش وابستگی بودجه به درآمد‌های نفتی صورت گیرد؛ موضوعی که دغدغه رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) نیز بوده و بار‌ها بر آن تاکید داشته‌اند.

بودجه سال ۹۹ ایرادات مهم و اساسی بسیاری دارد که تنها راه اصلاح آن و رد کلیات آن در کمیسیون تلفیق بودجه است تا بودجه به دولت بازگشت خورده و امکان اصلاح آن به وجود آید.

برخی ایرادات بودجه ۹۹ به شرح زیر است.

تاراج اموال دولت با خصوصی سازی خاموش! فروش اموال دولت به نورچشمی‌ها به بهانه جبران کثری بودجه

ادعای کاهش وابستگی بودجه به نفت

توهم غلط از درآمد‌های نفتی

خداحافظی با صندوق توسعه ملی بعد از ۱۴۰۰

عدم حذف معافیت‌های مالیاتی و همچنین عدم جلوگیری از معافیت‌های مالیاتی

تداوم سیاست غلط ارز ۴۲۰۰

دوبرابر شدن قیمت فراورده‌های نفتی (به غیر از بنزین) در سال ۹۹

الزام بانک‌ها به خرید اوراق از دولت

بوجه شرکت‌های دولتی غیرشفاف و همچنان افزایشی، صرفه جویی در کار نیست.

بسیج دانشجویی استان مرکزی در راستای جایگاه و وظایف خود ضمن آگاه کردن نمایندگان و مردم از ویژگی‌های لایحه موجود از کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی انتظار دارد ایرادات وارده را جدی گرفته ولایحه نامطمئن بودجه را که چیزی جز ضربه مهلک به پیکره اقتصادی و معیشتی نخواهد داشت، رد کنند تا علاوه بر برگرداندن شان و جایگاه مجلس که در بحث افزایش قیمت بنزین بر آن خدشه وارد شده بود، در اصلاح این بودجه نامطمئن گامی درست بردارند.

دانشگاه اراک
دانشگاه علوم پزشکی اراک
دانشگاه فرهنگیان اراک
دانشگاه آزاد اسلامی اراک
دانشگاه صنعتی اراک 
دانشگاه فنی حرفه‌ای
دانشگاه پیام نور 
دانشگاه علمی کاربردی 
دانشگاه محلات
دانشگاه ساوه 
دانشگاه خمین
دانشگاه دلیجان 
دانشگاه تفرش

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار