استقامت پنج ساله یمن در محاصره دشمنان محصول مدرسه عاشوراست

امام جمعه موقت تهران گفت: اگر مدرسه عاشورا نبود یمن قهرمان نمی‌توانست پنج سال در محاصره همه کشورهای استکباری با امید فراوان استقامت کند و برگ زرینی را خلق کند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییحجّت‌الاسلام محمّدحسن ابوترابی فرد در نماز عبادی ــ سیاسی  امروز (جمعه ۲۲ شهریور) تهران که در دانشگاه تهران برگزار شد گفت: چهل سال است انقلاب اسلامی با کشتی عاشورا فتوحات ماندگاری را بدست آورده است. 

وی افزود: این منظومه فکری (عاشورا) با تمام ارزشها یک جریان عظیم و قدرتمند سیاسی و اجتماعی است که با مروارید‌های غلطان اشک، جرعه جرعه معرفت و بصریت و شجاعت و معنویات را در کام جان و روان انسان می‌ریزد که مهم‌ـرین منبع حیات امت اسلامی در طول تاریخ بوده و خواهد بود. 

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: جنگ در عاشورا جنگ بین اسلام یزدی و اسلام دین مدار و اخللاق مدار و عزت مدار و به عبارت دیگر اسلام ناب محمدی و انقلابی است. 

وی اظهار داشت: اگر مدرسه عاشورا نبود انقلاب اسلامی متولد نمی شد و اگر این مدرسه نبود از گردنه سخت دفاع مقدسه عبور نمی‌کردیم و اگر عاشورا نبود سوریه پیروز امروز، عراق مقتدر امروز و لبنان مقاوم و خط شکن امروز و بحرین ایستاده و صبور امروز و یمن افتخار آفرین امروز متولد نمی‌شد. 

وی افزود: عاشورا بزرگترین جنگ پیروز در تاریخ اسلام است. 

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: تمدن اسلامی که رهبر معظم انقلاب جوانان را به آراستگی علمی و اخلاقی و رفتاری برای فراهم آوردن زمینه‌های ظهور تمدن نوین اسلامی در گام دوم انقلاب دعوت کردند بدون تردید جان مایه خود را از عاشورای حسینی گرفته است. 

وی در ادامه گفت: در عاشورا شاخص‌های حیات انسانی و نظم نوین جهانی تبلور یافته است. 

حجت الاسلام ا بوترابی فرد خاطر نشان کرد: عاشورا تبلور انسان، جامعه و حاکمیت در تراز اسلام است و ما تفکر و اندیشه عاشورا را در بستر خلق و تربیت انسان در تراز دین و ساختن جامعه در تراز قرآن و شکل‌گیری نظام اسلامی مبتنی بر قرآن،‌ اسلام، وحی و سنت پیامبر می‌یابیم. 

وی افزود: موضوع عاشورا تربیت انسان است و با این تربیت جامعه و انسان ساخته می‌شود ضمن اینکه  جامعه اسلامی در تراز نظام سیاسی با محوریت شخصیتی مانند حسین‌ابن علی است. 

امام جمعه موقت تهران در ادامه اظهارات خود در نماز جمعه خاطرنشان کرد: اگر مدرسه عاشورا نبود یمن قهرمان نمی‌توانست پنج سال در محاصره همه کشورهای استکباری با امید فراوان استقامت کند و برگ زرینی را خلق کند. 

وی گفت: استکبار جهانی آ‌مریکا و متحدین منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای بدانند که نگاه امت به پا خواسته در سراسر دنیای اسلامی به همه قدرت‌های استکباری جهان نگاهی برآمده از حسین‌بن علی است. 

وی گفت: منطق عاشورا دنیای اسلام را پیروز میادین جهانی کرده است. 

ابوترابی‌فرد افزود: تمام دغدغه سکان‌دار هوشمند انقلاب اسلامی آن است که جامعه اسلامی ایران باید نماد یک جامعه عاشورایی باشد و تمام ارزش‌های آن را در ظرفیت خود به نمایش بگذارد و این راه رسیدن به اقتدار و عزت است چرا که این مدرسه موضوع مسیر خلق قدرت را هموار می‌کند. 

امام جمعه موقت تهران در بخش دوم سخنان خود در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران یاد نخستین امام جمعه مجاهد و هوشمند انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله طالقانی را گرامی داشت. 

وی از دستگاه قضایی کشور که با تکریم خانواده آسیب دیده در حادثه اخیر فصل جدیدی را در حل معضلات اجتماعی گشوده است تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد با اتخاذ روش‌های مناسب در جهت حل چالش‌ها گام برداشته شود. 

ابوترابی فرد گفت: اگر بصیرت لازم وجود نداشت امروز پیروزی‌های بزرگ در دستان قدرتمند ملت عزیز ایران و جوانان انقلابی نبود ضمن اینکه اگر این بصیرت ارتقا پیدا کند قطعا بیشتر چالش‌های فرهنگی و مدیریتی از کشور رخت برخواهد بست. 

وی گفت: مدافعان حرم و زنان و مردان ایستاده در تحریم‌های اقتصادی دشمنان علامت مقاومت را به استکبار نشان دادند و دشمن را به سمت یأس بردند. 

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: بصیرت و ایمان مرز نمی‌شناسد و همواره باید در این مسیر حرکت کنیم. 

وی افزود:مجاهدت، آن گاهی اثرگذار است که در رکاب امام صالح باشد که همین موضوع عاشورا را به منظومه فرهنگی مبدل کرده است. 

ابوترابی فرد گفت:حضرت ابوالفضل عباس(ع) جان خود را در رکاب امام خویش تقدیم کرده و اندیشه‌اش خلق عزت کرد و اگر عنصر امامت و وفاداری امت نبود امروز جبهه مقاومت اسلامی قطعا شکل نمی‌گرفت. 

ابوترابی فرد گفت: جامعه دو قطبی نمی‌تواند اقتدار خلق کند و باید همه در کنار هم و در کنار رهبر صالح، شجاع و بصیرمان بایستیم و دست آ‌نانی که فاصله دارند را بفشاریم و به قله‌ها نزدیک کنیم و مبادا خود را از آنها بهتر بدانیم. 

وی گفت: حضرت آیت‌الله بهجت در قله تقوا قرار داشته و می‌گفتند باید از او در تقوا سبقت بگیرید و او را شاخص تقوا ندانید. 

امام جمعه موقت تهران گفت: حسین‌بن علی(ع) منطق عاشورا را با حضور حر و یارانش تبیین کرد و همین منطق است که حر ساخته است. 

وی تصریح کرد: ملت ایران و همه ملت‌های مسلمان و مردم شریف بحرین و همه دنیای اسلام اگر در مقابل باطل فریاد برنیاورند قطعا با او محشور می‌شوند، لذا باید حق و باطل را شناخت و در کنار حق قرار گرفت. 

ابوترابی فرد اظهار داشت: مدیران کشور بهتر است بدانند که منطق عاشورا آن است که حق را باید بشناسند و در کنار آن بایستند. 

وی گفت: روی سخن مقام معظم رهبری در مقاومت و رویارویی با دنیای استکبار الهام گرفته از کلام اباعبدالله در ایستادگی در کنار حق و مبارزه با باطل است. 

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: عروسک‌هایی مانند بن خلیفه و بن سلمان هویتی ندارند ضمن اینکه یزید زمان، نظام سلطه و آ‌مریکایی است که صحنه‌گردان واقعی هستند. 

وی گفت: آمریکا با روی رنگ باخته‌اش هم اکنون نگران منافع از دست رفته‌اش است و بر همین اساس است که نگران پیروزی‌های جبهه مقاومت است. 

ابوترابی فرد خاطرنشان کرد: چه کسی در یمن فساد می‌کند؟ بن سلمان؟ آنها نقش عروسک را هم از دست داده‌اند. 

وی افزود: وقتی جبهه مقاومت پیش می‌رود به دلیل آن است که قلب فساد هدف قرار داده شده است. 

وی خطاب به عاشوراییان گفت: ما به انقلاب روحی، فکری و اعتقادی نیاز داریم. 

امام جمعه موقت تهران در پایان افزود: مساله جامعه اسلامی آن نیست که خانم‌ها در فلان حوزه بیایند یا نیایند. 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار