دبیر تبیین مواضع بسیج دانشجویی تهران:

از حرکت دیرهنگام و حداقلی دولت حمایت میکنیم ولی فراموش نمیکنیم

علی کیان: دانشجوی انقلابی خطاب به آقای روحانی حرفهایی دارد که باید شنیده شود. اتفاقات این روزها بهانه خوبی برای مرور این حرفهاست. حرفهایی که سالها شنیده نشد و حالا هم شنیده نمیشود. ولی گفتن آن برای روشن تر شدن فضای جامعه و عبرت و تجربه برای آینده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / علی کیان؛ دبیر تبیین مواضع بسیج دانشجویی تهران در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: دانشجوی انقلابی خطاب به آقای روحانی حرفهایی دارد که باید شنیده شود. اتفاقات این روزها بهانه خوبی برای مرور این حرفهاست. حرفهایی که سالها شنیده نشد و حالا هم شنیده نمیشود. ولی گفتن آن برای روشن تر شدن فضای جامعه و عبرت و تجربه برای آینده است. حرفهایی که نهایتا برای حمایت از یک تصمیم حداقلی و دیرهنگام ابراز میشود.

 

  حرف ما با آقای روحانی این است: با وعده های رنگارنگ آمدید و کلید و قسم جلاله، که راه حل مشکلات کشور در دست من است. وعده 100 روزه، وعده برداشتن تحریمها و حل مشکلات تولید و نهایتا چرخیدن دو چرخ.

   روحیه کاخ نشینی و تبختر را به برخی مسئولین برگرداندید و نام کاخ و کاخ نشینی را فریاد زدید. گفتید که باید با کدخدا سخن گفت و مذاکره را برد-برد انجام داد و چاره ای جز این نیست. آب و نان مردم را به برجام گره زدید و بازار و صنعت کشور را سالها معطل کردید.

  این قرارداد را همه چیز مردم جلوه دادید و ادعا کردید که حقوقدانهای زبده آنرا نوشته اند و دیپلماتهای زبده تر آنرا بسته اند، اما آخرش چه شد؟!

   همه اقدامات طرف ما از جمله تحویل سوخت و جمع آوری سانتریفیوژها و بتن ریزی نیروگاه اراک را انجام دادید بدون آنکه تضمینی از طرف مقابل بگیرید. حتی رئیس جمهور قبلی آمریکا هم حاضر نشد تعهد کتبی بدهد بلکه به امضای غیر رسمی وزیر خارجه آمریکا بسنده نمودید و شما و سلف مرحومتان فرمودید که « امضای کری سند است ». پس همه چیز دادید بدون اینکه چیزی بگیرید و این یعنی « خسارت محض » و بازی برد-باخت که شما کردید.

  این چه قراردادی است که آمریکا از آن خارج میشود و دائم به تحریمهای ما می افزاید و ما نمیتوانیم کاری انجام دهیم. این چه قراردادی است که مرجع رسیدگی و متخلف یکی است و عمل متقابل ما هم باید پس از این همه وقت و آن هم اینقدر حداقلی انجام شود.

   مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: دیروز آقای ظریف اعلام کردند که این دو مورد کار حداقلی را هم که با آب و تاب فرموده اید ذیل تحربم آمریکاست و در همین موارد هم به طور غیر مستقیم اعلام میکنید که « ما کار ویژه ای نمیکنیم »... این نوع عملکرد شما را باید به کجا ببریم...

   ما به دنبال رفع تحریمها و حل مشکلات بانکی بودیم و برای همین مذاکره کردیم. آیا اتفاقی افتاد؟ یا دائم حلقه تحریم به دور کشور تنگ تر شد؟

قصه پرغصه بعدی اروپاییها هستند. آنها که برادران کوچکتر و پیروان راستین آمریکا هستند و یکسال است که کشور را معطل آنها کردید... وقتی آمریکا از برجام خارج شد حرف شما مهلت دو سه هفته ای به اروپا بود. چه شد که این مدت به یکسال کشید؟

    از قبل این بی عملی و ایضا مدیریت مشعشع ارزی و اقتصادی، در سال 97 بیشترین فشارها به مردم وارد شد و این اروپاییهای خبیث نهایتا یک پیشنهاد تحقیرآمیز به نام INSDEX  دادند که تازه همان را هم منوط به برجام دیگری به نام FATF نمودند. البته خدا را شکر که اقدام آنان موجب روشن شدن فضا گردید و روند قانون شدن FATF  متوقف و ننگ برجام تکرار نشد.

 حال سوال اساسی این است که با این همه دلایل روشن چرا باز هم بر درست بودن برجام اصرار میکنید و دائم در حال فرار رو به جلو هستید؟ اگر اقدام قوی تری میکردید یا ضرب العجل 60 روزه شما مثلا 10 روز بود چه میشد؟ چرا هنوز این همه دست و پا شکسته عمل میکنید؟ مثلا آمریکا و هم پیمانانش چه فشار دیگری میخواهند بیاورند که تا به حال نیاورده اند؟ شما خواه ناخواه نماینده ملت رشید ایران هستید؟ از چه میترسید؟ عقلانیت مورد ادعای شما در این سالها و آن چیزی که به آن اعتدال میگفتید به چه درد ملت خورده است؟

 

وی افزود: دانشجویان انقلابی خطاب به ملت عزیز ایران هم حرفی دارد و آن یک چیز است. تکیه بر نیرو و ظرفیتهای داخلی در کنار پاکدستی و ساده زیستی و توانمندی استفاده از فرصت های فراوان بین المللی خصوصیاتی است که مسئول تراز در جمهوری اسلامی باید داشته باشد و تجربه بزرگ این دوره باید برای همیشه برای ملت ما درس باشد، تا دیگر چنین اتفاقاتی تکرار نگردد.

 اما روشن است که اکنون در حمایت از این عمل حداقلی و دیر هنگام نباید تردید کرد بلکه باید با مطالبه گری و نظارت از تکرار اشتباهات جلوگیری نمود.

 

یکسال از بیرون آمدن آمریکا از برجام گذشت، حداقل کاری که میتوانستید بکنید دعوا بر سر زمان و فرصت سوزی از ملت ایران است

با همه این حرفهایی که باید بشنوید و مردم باید در مورد شما بدانند ولی دانشجوی بسیجی به هر حال این عمل حداقلی نزدیک به هیچ را از هیچ کاری نکردن بهتر میداند و از آن حمایت میکند.

امیدی که ندادید و تدبیری که نکردید.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر


captcha