کد خبر: 21918 تاریخ انتشار : 1394/11/22-18:58:12

پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی

پیام راهپیمایی22 بهمن، از زبان دانشجویان کردستانی
امروز ما دانشجویان کردستانی آمده ایم تا...
یکی از دانشجویان کردستانی در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن گفت: امروز ما دانشجویان کردستانی آمده ایم محکم تر، استوارتر و با صلابت از هر دوره و زمانی , آمده ایم تا سهم خود را از حفاظت و پاسداری از وطن و دستاوردهای کشومان به دنیا نشان دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی استان کردستان؛ امروز بار دیگر ایران شاهد خروش مردم کردستان, دیار مجاهدت های خاموش در سالروز یوم اللهی به یاد ماندنی از جنس اسلام خواهی و آزاد منشیِ نهادینه در رگ و ریشه مردمان ولایی این سرزمین بود؛ آری باز هم موعد 22 بهمن فرا رسید تا انقلاب و ایران جشن مشترک ولادت 37 سالگی شان را به پایکوبی و شادمانی بگذرانند.

شکوه راهپیمایی 22 بهمن امروز در سنندج دیدنی بود، چرا که تمام اقشار جامعه بویژه نسل جوان در کنار نسل انقلاب قرار گرفته بودند تا نشان دهند که انقلاب متکی به تفاوت نسل نبوده و این انقلاب ارزشی است که تداوم خواهد  یافت.

حلقه اتحاد و پیش‌قراول راهپیمایان را جوانانی از جنس همان جوانان سال 57 تشکیل داده بودند اما این بار از نسل سوم انقلاب, امروز صدای گام‌های آهنین مردم کردستان در دفاع از آرمان‌های انقلاب و نظام اسلامی بار دیگر گوش نابخردان را کر کرد.

جوانان و دانشجویان کردستانی با الگو از نسل اول انقلاب پا به پای موی سپیدان در موج حضور امروز همانند نگین‌هایی با هنجارهای تازه متبلور شده خویش به خروش آمده و فریاد همت، مردانگی و بیزاری از استکبار جهانی را سردادند.

یکی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن در گفتگ با خبرنگار کُرددانش گفت: امروز ما دانشجویان کردستانی آمده ایم محکم تر، استوارتر و با صلابت از هر دوره و زمانی , آمده ایم تا سهم خود را از حفاظت و پاسداری از وطن و دستاوردهای کشومان به دنیا نشان دهیم.

وی افزود: در سال 57 همسن و سالان من بازوی قدرتمند امام برای غلبه بر شیطان شدند و امروز ما دانشجویان آمده ایم تا ثابت کنیم این انقلاب همچنان بازوان قدرتمندی برای ایستادن مقابل ظلم و زور دارد.

این دانشجوی کردستانی که بر گونه هایش پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران نقش بسته شده بود، ادامه داد: امروز آمده ام تا بگویم پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به سادگی به دست نیامده برای این انقلاب خون های بسیاری ریخته شده است و وظیفه من و هم نسل های من است که از این انقلاب و آرمان های آن دفاع کنیم .

زهرا ساعدپناه  دانشجوی رشته حقوق دانشگاه پیام نور مرکز سنندج گفت: می خواهم چند کلام با دشمنانی که توهم زده اند ایران دست خالی است حرف بزنم:  آیا هنوز نفهمیده اید که این 37 سال مردم ایران اسلامی 37 بهار  22 بهمن را, شعار "مرگ بر امریکا " سر داده اند؟؟  بهتر است بدانید در سی و هفتمین سال انقلاب اسلامی بار دیگر حماسی تر از سال های گذشته در راهپیمایی عظیم 22 بهمن ماه حضور یافته ایم و کوبنده تر از هر سالی، فریاد استقلال و آزادی خود را در جهان طنین انداز کردیم.

وی ادامه داد: 22 بهمن ماه روز آرمان خواهی مردم کشور ماست،روزی است که چشم تمام دنیا به سمت فریادهای برآمده از استقلال و آزادی ایران اسلامی است که در جهان طنین انداز می شود، این روز بزرگ روز عمل به وصیت نامه شهدای ، تجدید عهد با ولایت و رهبری و سرکوبی تمام دسیسه های ایادی غرب است.

 

رضایی یکی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان است که در گفتگو با خبرنگار کُرددانش گفت: امروز آمده ایم که بگوییم: کردستان سرزمین مجاهدت های خاموش هنوز بیدار و سلحشور است، هنوز سر به‌فرمان ولایت عظما دارد و تا رؤیای شوم و نااستوار خناسان و دسیسه‌گران را به طوفان عظمت کمال‌خواهی خود نسپاریم ساکت نمیشینیم.

وی ادامه داد: اکنون پس از گذشت سی‌و هفت سال از آن محشر کبری، بار دیگر همان خاطره‌ها را و همان عظمت و شکوه و کمال‌خواهی را به سراپرده‌ انظار جهانیان می‌آوریم که بگوییم و فریاد برآوریم که وسواس خناسان و دسیسه‌های دیوان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای نتوانند ما را به‌زانو درآورند که راهمان همان راه انبیا و اولیاالله و راه خمینی کبیر (ره) و خلف صالحش امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) است؛ که استوار مانند کوهی به عظمت ایران عزیز ایستاده‌ایم.

وی با بیان اینکه  امروز آمده ام تا رؤیای شوم دسیسه‌گران را برملا کنم گفت:اکنون وظیفه ما  دانشجویان بعنوان وارثان این انقلاب،سربازی ولایت فقیه در نبرد با استکبار است.
 این دانشجوی کردستان یادآور شد: امروز بار ديگر به ميدان امدیم و با حمايت از انقلابمان، دشمنان توطئه‌گر را تحقير کردیم و به آنها ثابت کردیم که اعتماد و اطميناني به آنها نيست و تا ابد هم نخواهد بود. «برو اين دام بر مرغي دگرنه که عنقا را بلند است آشيانه».
از یکی از دانشجویان حاضر در راهپیمایی 22 بهمن از علت حضورش میپرسم جواب میدهد: "نه پس نمی‌آییم. نه پس اهل کوفه می‌شوم و تنها می‌گذارم علی(ع) را. نه پس فراموش می‌کنم عهدی را که با خون شهیدان بسته‌ایم. نه پس از شعار «مرگ بر آمریکا» آن هم در جهانی‌ترین هنگامه‌اش کوتاه می‌آیم. نه پس از یاد می‌برم «الله‌اکبر» آغشته به خون شهیدان را, نه پس اجازه می‌دهیم آمریکا فکر کند به جای یک ملت شکست‌ناپذیر، انقلابی و همیشه در صحنه، تنها و تنها با 4 تا دیپلمات طرف است. نه پس در آستانه سی‌وهفتمین بهار انقلاب رجز «من انقلابی‌ام» را بدون حماسه حضور، بدون لبیک به ولی‌امر و تنها در حد یک شعار پایین می‌آوریم. نه پس دشمن را در این توهم نگه می‌داریم که تحریم اقتصادی موجب عدول ما از آرمان‌ها شده."

 

©2020 Basij Student Organization. All Rights Reserved