کد خبر:92188 تاریخ انتشار : 1396/10/10-5:2:5
یادداشت دانشجوی دانشگاه فرهنگیان کردستان
یادداشت دانشجوی دانشگاه فرهنگیان کردستان در خصوص اعتراضات صنفی مردم در روزهای اخیر
مهدوی یکی از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در خصوص اعتراضات صنفی مردم در روزهای اخیر یادداشتی نوشت.
لینک کوتاه http://kordestan.bso.ir/id/92188

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی استان کردستان,مهدوی یکی از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در خصوص اعتراضات صنفی مردم در روزهای اخیر یادداشتی نوشت.
متن این یادداشت بدین شرح است:

 

اعتراضات مردمی چند روز گذشته در برخی از شهرهای کشور نسبت به وضعیت اقتصادی و معیشتی که گاها با یک سری حواشی هم همراه بود، پدیده ای ساده و یک جانبه نیست و تحلیل آن باید از چند جنبه ی مختلف صورت گیرد. در این مجال مختصرا نکاتی را عرض می کنم.

 

اول و قبل از هر چیز باید گفت محور اصلی اعتراضات و تجمعات مردمی مختص به موضوع مشکلات اقتصادی و معیشتی بوده است که صد البته حق قانونی و طبیعی مردم است تا از مسئولان بخواهند صدای دردهای آنها را بشنوند و رسیدگی کنند. مردم خیلی وقت است که از مسئولین و عملکردشان گله مندند و طی این مدت منتظر بودند تا انتظارات بر حقشان برآورده شود. انتظاراتی مثل تولید اشتغال برای جوانان، تسهیل عملی و مناسب در امر ازدواج، مبارزه با پدیده ی "آقازادگی" و "ژن برتر"، برخورد محسوس و قاطع با حقوق های نجومی، فعالیت دلسوزانه ی مسئولین و دوری از نگاه بالا به پایین آنان نسبت به مردم، جلوگیری از اختلاس ها و برخورد شدید و قاطع با مدیران فاسد و ...

 

اینها انتظارات برحق مردم هستند و مدیران و مسئولان موظف اند بدون وقفه در پی تحققشان تلاش کنند. حال آنکه متاسفانه وجود دارند برخی مدیران کاخ نشین و بی خبر از درد کوخ نشینان مستضعف که اتفاقا خودشان و انقلابشان ولی نعمتان همانانند و بجای رسیدگی به مشکلات مردم، قارون صفتانه به فکر زر اندوزی هرچه بیشتر خود از مال مردمند.

اینها مشکل اصلی این مملکت و نظام مقدس آنند.

 

دوم؛ کیست که نداند پیچیده ترین و گسترده ترین توطئه ها و فشارها از طرف قدرت های عالم بر روی ایران و مردمش است. تمامی اتاق های فکر بزرگترین سرویس های جاسوسی و امنیتی دنیا در حال طراحی نقشه های متنوع و پرهزینه برای نابودی ایران اند که الآن دیگر پنهان هم نمی کنند. قطعا ثمره ی این نقشه ها در جایی مثل اعتراضات صنفی و بر بستر مطالبات معیشتی مردم ظاهر می شود تا مسیر شعارهای قانونی مردم را به سوی شعارها و اعمال هنجارشکنانه و همسو با منافع امریکا و صهیونیسم و سعودی ببرند. این مورد اگر با کاهش و رفع به موقع مشکلات مردم خنثی نشود، می تواند موجب سوءاستفاده ی دشمنان از آن به مراتب خطرناکتر از فتنه ۸۸ شود.

 

سوم؛ متاسفانه در این مواقع که وضعیت نسبتا عادی است، اگر صداوسیما کوتاهی کرده و نسبت به آنها واکنش درست نشان ندهد، رسانه های رقیب کنترل و هدایت افکار عمومی را در دست گرفته و از کاه کوه می سازد و بخش مهمی از پازل مد نظر خودشان را کامل می کنند. مخصوصا در شرایط فعلی که فضای مجازی به شهر بی در و پیکری می ماند که هر کس هر چه دلش میخواهد می گوید و منتشر می کند و انگار نه انگار! همین فضای مجازی است که در مواقع حساس مانند زلزله اخیر کرمانشاه و ... با موج سازی اخبار دروغ، "نارضایتی کاذب" در مردم ایجاد می کند که تهدیدی جدی علیه امنیت روانی مردم است و باید جدا فکری برای آن کرد. بازهم می گویم صداوسیما ضعیف ظاهر شده و می شود. به قول عزیزی صداوسیما مثل تانکی می ماند که به جای جنگ و دفاع، الآن دارند با آن مسافرکشی می کنند!

 

قطعا موارد دیگری هم هستند که نقش آفرینند در پدیده هایی اینچنینی، ولی به نظر می رسد این سه جنبه تاثیر بیشتری داشته باشند و اگر درست و به موقع با آنها مواجه شویم، هیچ مشکلی بوجود نمی آید. اعتراض حق هر ایرانی است و قانون جمهوری اسلامی - برخلاف بسیاری از حکومت های جبار و مدعی - این حق را کاملا به رسمیت شناخته تا هر کسی آزادانه حرف دلش را بگوید. مهم این است ما هم بخوبی از این آزادی استفاده کنیم و قدردان آن باشیم.

 

خدا می داند که اگر خدای ناکرده کوچکترین آسیبی به نظام مقدس اسلامی وارد شود، چه سیلی های محکمی که ما ایرانیان از دست مستکبرین و شیاطین عالم نمیخوریم.

 

قطعا و به امید خدا تمامی مشکلات مردم به همت جوانان همین مملکت برطرف می شود و مردم تا آخر، پای حفظ انقلاب اسلامی می ایستند. هرچند که زالو صفتان و خوک صفتان و روباه صفتان چیز دیگری بخواهند .

️ ح.مهدوی - دانشجوی دانشگاه فرهنگیان کردستان

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
در پی سخنان نابخردانه ترامپ در مورد ملت ایران و خروج از ب...
خروش اعتراض آمیز دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج...
دانشجویان بسیجی مریوان در محکومیت خروج آمریکا از برجام گر...
تجمع اعتراض آمیز دانشجویان بسیجی دانشگاه های شهرستان قروه...