کد خبر:88588 تاریخ انتشار : 1396/9/5-1:14:27
ه مناسبت سالروز تشکیل بسیج دانشجویی
گزارش تصویری//گردهمایی دانشجویان بسیجی در کردستان
دیروز گردهمایی بزرگ دانشجویان بسیجی استان کردستان با حضور سردار رجبی فرمانده سپاه بیت المقدس, روسا و مسئولین دانشگاه ها و جمع زیادی از داشجویان بسیجی دانشگاه های سطح شهر سنندج در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد.
لینک کوتاه http://kordestan.bso.ir/id/88588

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی استان کردستان,دیروز گردهمایی بزرگ دانشجویان بسیجی استان کردستان با حضور سردار رجبی فرمانده سپاه بیت المقدس, روسا و مسئولین دانشگاه ها و جمع زیادی از داشجویان بسیجی دانشگاه های سطح شهر سنندج در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد.

 

دکتر فردین اخلاقیان رییس دانشگاه کردستان با گرامیداشت هفته بسیج و پیروزی حق بر باطل، اظهار کرد: امام خمینی(ره) با اقدامات مدبرانه خود مسیر تاریخ را در خاورمیانه و کل دنیا عوض کرد.

 

وی افزود: از جمله اقدامات سترگ رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران، تشکیل بسیج مستضعفین بود که در طول سال‌های بعد از انقلاب نیز منشأ خیر و خدمات به مردم شد.

 

رئیس دانشگاه کردستان بسیج را دارای دو محور اساسی دانست و تصریح کرد: محور اول بسیج اینکه بسیج همیشه حول رهبری حرکت کرده و چه در دوران جنگ و چه در دوران پس از جنگ همگام و همراه رهبری بوده و با این امر باعث اجتناب از تفرقه شد.

 

وی دومین محور بسیج را مردمی بودن آن دانست و گفت: بسیج سازمانی مردمی است که بیشتر اقشار آن را خود مردم تشکیل داده‌اند.

 

اخلاقیان بهترین نمونه خدمات و نقش سازنده بسیج در سازندگی را حضور بسیجیان در بزنگاه‌های مختلف دانست و ادامه داد: بهترین نمونه این حضور، زلزله اخیر کرمانشاه است.

 

وی با ذکر این نکته که برای تشکیل جامعه اسلامی و حکومت اسلامی نیاز به مبانی فکری و تئوری داریم، خاطرنشان کرد: یکی از کلیدیترین مواردی که اساتید و دانشگاهیان باید بدان توجه داشته باشند، تدوین تئوری است که بتوان در راستای خدمت به مردم و جهانیان قرار بگیرد.

 

 

 

پ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: