کد خبر:83992 تاریخ انتشار : 1396/7/6-7:47:42
هفته دفاع مقدس
گزارش تصویری/برگزاری مراسم ویژه گرامیداشت هفته دفاع مقدس دانشگاه های استان کردستان
به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس برنامه تجمیعی با حضور مسئولین تمام دانشگاه های استان کردستان به میزبانی دانشگاه کردستان برگزار شد.
لینک کوتاه http://kordestan.bso.ir/id/83992

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی استان کردستان ,دکتر فردین اخلاقیان رییس دانشگاه کردستان در مراسمی که ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس مراکز آموزش عالی استان کردستان در دانشگاه کردستان برگزار شد اظهار داشت: تقارن آغاز سال تحصیلی جدید با هفته دفاع مقدس ظرفیتی برای بیان و معرفی مجاهدت های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس برای نسل جوان امروز است.

 

وی افزود: امروز نسل جوان باید بداند که در اوایل انقلاب ما علاقمند به جنگ نبودیم که امروز یاد آن را گرامی بداریم بلکه این جنگ به ما تحمیل شد و هدف از گرامیداشت آن روزهابرای یادآوری رشادت ها و ایستادگی دلیرمردان این مرزوبوم است.

 

دکتر اخلاقیان گفت: اگر جانفشانی, ازخودگذشتگی, ایثار, دلیری و مقاومت جوانان در هشت سال جنگ تعحمیلی نبود ما امروز نمیتوانستیم در امنیت و آسایش زنگی کنیم.

 

رییس دانشگاه کردستان تصریح کرد: آثار و برکات مقاومت جوانان آن دوران تا سال های سال در کشور می ماند و چه بسا پایه خیلی از پیشرفت های امروز کشور به برکت استقامت آنها بود.

 

در ادامه این مراسم از تعدادی از اساتید و کارکنان رزمنده دانشگاه های استان کردستان تجلیل شد.

 

برپایی نمایشگاه عکس و ایستگاه صلواتی, اجرای گروه تئاتر خیابانی و گروه دف نوازی و در نهایت برگزاری مسابقه پیامکی و اهدا جوایز به تعدادی از حضار از دیگر برنامه های جانبی این مراسم بود.

 

شایان ذکر است که اعضای حاضر در مراسم با حضور در مزار شهدای گمنام دانشگاه کردستان و نثار فاتحه یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند.

به نقل از : کرد دانش

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: