کد خبر:21399 تاریخ انتشار : 1394/8/19-7:46:41
در یادداشت دانشجوی دانشگاه کردستان در تحلیل سخنان دیروز رهبر آمده است
رهبر با هیچ کس در تحریف اصول انقلابی و اسلامی رودربایستی ندارد
یکی از دانشجویان دانشگاه کردستان طی یادداشتی در تحلیل سخنان دیروز رهبر نوشت: رهبری با هیچ کس در تحریف اصول انقلابی و اسلامی رودربایستی ندارد حتی اگر رییس جمهور کشور در رأس کسانی باشند که این خط اشتباه را مدیریت میکنند.
لینک کوتاه http://kordestan.bso.ir/id/21399
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی؛ یکی از دانشجویان دانشگاه کردستان طی یادداشتی در تحلیل سخنان دیروز رهبر نوشت:
با شنیدن سخنان دیروز رهبر عزیزمان یاد شبهه ای در خصوص مذاکرات امام حسین (ع) و عمر سعد که یک سال پیش در چنین روزهایی از طرف ریاست محترم جمهوری مطرح شد افتادم و سوالی در ذهنم ایجاد شد که چرا بعد از گذر یک سال رهبری شخصا به این شبهه پاسخ گفتند؟
جناب روحانی در دیدار مردم زنجان در مهرماه 93 که سعی در آماده سازی جامعه برای پذیرش توافق هسته ای را داشتند اظهار نظر جالب و البته خطرناکی انجام دادند: «در شب تاسوعایی که شما مردم زنجان بزرگترین مراسم گرامیداشت را برای آن برگزار می‌کنید به طوری که مایه افتخار و غرور همه ایرانیان است، امام حسین(ع) خیمه‌ای برپا کرد و عمر سعد را به مذاکره دعوت نمود؛ امامی که آگاه است که فردا او و یارانش توسط همین عمر بن سعد و یاران نادانش به شهادت خواهند رسید، اما خواست که با دنیا اتمام حجت کند و از همین‌رو در آن شب، ساعت‌ها با عمر سعد مذاکره کرد، تا نتیجه رویارویی آنان به جنگ ختم نشود».
این تحریف واقعه عاشورا در زمانی که مردم آماده عزاداری برای سید الشهدا علیه اسلام می شدند بازخورد زیادی داشت و اعتراضات شدیدی هم صورت گرفت اما جناب روحانی هیچ گاه در پی جبران اشتباه خود برنیامد تا نکند خطری مذاکرات را تهدید کند. اما رهبری انقلاب امروز صبح در سخنانی تاریخی، انحراف ایجاد شده توسط رئیس جمهور را با قاطعیت تمام تصحیح کردند و فرمودند: «می گویند چگونه است که حضرت علی علیه السلام و حضرت امام حسین علیه السلام با دشمنان خود مذاکره کردند اما اکنون با مذاکره با آمریکا مخالفت می شود؟ چنین تحلیلی در خصوص مسائل تاریخ اسلام و مسائل کشور، نهایت ساده اندیشی است زیرا حضرت علی علیه السلام با زبیر و حضرت امام حسین علیه السلام با عمر بن سعد، مذاکره به معنای امروز یعنی معامله نکردند بلکه هر دوی این بزرگواران به طرف مقابل خود نهیب زدند و آنها را نصیحت به خداترسی کردند»
این سخنان روشنگرانه حکایت از این دارد که رهبر انقلاب در عین حمایت از دولت که مختص همه دولت هاست با هیچ کس در تحریف اصول انقلابی و اسلامی رودربایستی ندارد حتی اگر رییس جمهور کشور در رأس کسانی باشند که این خط اشتباه را مدیریت میکنند.نکته قابل اهمیت دیگر این است که رهبری فرصتی یک ساله برای جبران اشتباه به رییس جمهور می دهند تا اشتباه خود را تصحیح کنند ولی وقتی خبری نشد شخصا ورود پیدا می کنند و این مسئله نشان می دهد که سکوت رهبری در مواردی که احیانا مسیر اشتباهی را طی می کند نشان بر درستی عملکرد نیست و بدیهی است ضرورت واکنش فوری در موارد مختلف متفاوت است. در این بین نباید از کم کاری مراکز سیاسی و فرهنگی و جنبش های دانشجویی بخصوص بسیج دانشجویی در خصوص تبیین و رفع شبهه غافل شد. هیچ یک از این مراکز در مدت زمان یک ساله ای که از این قضیه می گذرد به وظیفه خود عمل نکردند تا جایی که بار دیگر رهبر معظم انقلاب مجبور می شوند به ماجرا ورود پیدا کنند. بنابراین نمیتوان این نکته را از ذهن دور ساخت که اگر جریان اصیل انقلابی به بهانه حضور رهبری در راس نظام وظیفه خود را عمل نکند این گونه می شود که شخص اول کشور به میدان خواهند آمد.
رهبر معظم انقلاب در زمانی مخالفت خود را با مذاکرات با آمریکا بیان می کند که دولتمردان ما آمادگی خود را برای گشودن باب جدیدی برای نفوذ آمریکا در کشور (مذاکره بر سر موضوعات دیگر) را اعلام می کند!!! چندی پیش هم در مجلس شورای اسلامی جناب آقای ظریف اعلام کردند که اگر رهبری مخالفت خود را با مذاکرات اعلام کنند قطعا به مذاکرات با آمریکا پایان خواهند داد، حال امروز رهبر معظم انقلاب مخالفت صریح خود را با مذاکرات با شیطان بزرگ اعلام می دارند! و اکنون ملت ایران منتظر واکنش دولتمردان و علی الخصوص دستگاه سیاست خارجی کشور به این بخش از سخنان رهبری هستیم.
باشد که هوشیار و بینا باشیم و مطیع امر رهبر عزیزمان..
 

 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
در پی سخنان نابخردانه ترامپ در مورد ملت ایران و خروج از ب...
خروش اعتراض آمیز دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج...
دانشجویان بسیجی مریوان در محکومیت خروج آمریکا از برجام گر...
تجمع اعتراض آمیز دانشجویان بسیجی دانشگاه های شهرستان قروه...