کد خبر:22179 تاریخ انتشار : 1394/8/30-9:5:52
مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان خبر داد
برگزاری مراسم گرامیداشت روز قشر بسیج دانشجویی در دانشگاه کردستان
مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان یادآور شد: یکی از برنامه های ویژه هفته بسیج, برنامه روز قشر بسیج دانشجویی و بزرگداشت تاسیس بسیج دانشجویی است که بصورت تجمیعی در روز دوم آذر با حضور مسئولین دانشگاه های سطح استان و دانشجویان بسیجی در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار می شود.
لینک کوتاه http://kordestan.bso.ir/id/22179
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی, علی محمدپناه مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار بسیج دانشجویی کردستان, ضمن گرامیداشت هفته بسیج اظهار کرد: بسیج و بسیجی واژه عمیق و شورآفرینی است که دنیایی از عظمت, اقتدار و ایثار را در ذهن ما تداعی می کند.
هفته بسیج یاداور خاطرات و ایثارگری ها و جوانمردی های عزیزان ما در طول دفاع مقدس بوده است
وی افزود: هفته بسیج یادآور رشادت ها, پایمردی ها و ایثارگری های بهترین فرزندان امام راحل و عظیم الشان ما است و انقلاب هشت سال دفاع مقدس یعنی تجلی عشق و ایثار و شهادت برای حفظ کیان نظام اسلامی در حریم ولایت و انقلاب.
محمدپناه با بیان اینکه  اکنون بسیج این شجره طیبه به تکیه گاهی مطمئن برای انقلاب تبدیل شده و هوشمندی, اقتدار و صلابت بسیجیان باعث شده تا ایران اسلامی در عرصه های علمی,فرهنگی, سیاسی, سازندگی و...همچون دوران دفاع مقدس بدرخشد گفت: این نهال تناور که شاخ و برگ آن نشان در گمنامی و بی نشانی دارد نیازمند تبیین و روزآمد شدن در جامعه است.
مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان یادآور شد:  بسیج دانشجویی بنا بر فرمان و  تدبیر حکیمانه و اندیشمندانه امام راحل عظیم الشان در 2 آذر سال 67 تشکیل شد و امام فرمودند که امروز یکی از ضروری ترین تشکل ها همین بسیج دانشجویی و طلبه است.
 وی گفت: بر ماست که با همتی بالا و تلاشی دوچندان در راستای گرامیداشت ایام هفته بسیج اقدامات و برنامه های مختلفی در خور و شان این هفته انجام دهیم.
محمدپناه به نامگذاری های ایام هفته بسیج اشاره کرد و افزود: 29 آبان دانشجوی بسیجی ولایت مداری و انتظار ,30 آبان دانشجوی بسیجی علم آموزی و پیشرفت علمی, یکم آذر دانشجویی بسیجی عزت و کرامت دینی, دوم آذر دانشجوی بسیجی انسجام تشکیلاتی , سوم آذر دانشجوی بسیجی بصیرت و هوشیاری, چهارم آذر دانشجوی بسیجی استکبار ستیزی و مقابله با نفوذ, پنجم آذر دانشجوی بسیجی ایثار و از خودگذشتگی نامگذاری شده است.
وی با اشاره به اینکه متناسب با شعار هر کدام از این روزها برنامه های متنوعی در سطح دانشگاه های استان انجام میشود گفت: برگزاری نشست های  بصیرتی با موضوع نفوذ و استکبارستیزی,اقتصاد مقاومتی, حجاب و عفاف و سبک زندگی اسلامی, آموزش افسران جنگ نرم, برگزاری کرسی های آزاد اندیشی با موضوعات روز, غباررویی مزار شهدا, نشست صمیمی دانشجویان با مسئولین بسیج دانشجویی, برپایی نمایشگاه عکس با موضوع استکبارستیزی و ...از جمله برنامه های هفته بسیج در دانشگاه های استان است.
مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان یادآور شد: یکی از برنامه های ویژه هفته بسیج, برنامه روز قشر بسیج دانشجویی و بزرگداشت تاسیس بسیج دانشجویی است که بصورت تجمیعی در روز دوم آذر با حضور مسئولین  دانشگاه های سطح استان و دانشجویان بسیجی در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار می شود.
 وی ادامه داد: برنامه های هفته بسیج در دانشگاه های سطح استان به منظور تبیین, توسعه و تقویت تدبیر حکیمانه حضرت امام در تشکیل بسیج دانشجویی و نقش هدایتگرانه ولی امر مسلمین امام خامنه ای (مدظله العالی),  تبیین نقش اندیشه عاشورایی در عرصه بسیج دانشجویی, تبیین نقش بسیج دانشجویی در مقابل نفوذ سیاسی اقتصادی و فرهنگی دشمن, معرفی توانمندی ها, آمادگی ها و قابلیت های بسیج دانشجویی در اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی در عرصه های سازندگی, محرومیت زدایی و خدمت رسانی, تقویت روحیه استکبارستیزی و معرفی عملکردها و توانمندی های بسیج دانشجویی برگزار می شود.
محمدپناه تصریح کرد: هدف از برگزاری این برنامه ها معرفی ظرفیت ها و توانمندی های بسیج دانشجویی در تقویت اقتدار ملی با همدلی و همزبانی و مقابله با نفوذ سیاسی اقتصادی و فرهنگی در سطح دانشگاه ها است.
 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
در پی سخنان نابخردانه ترامپ در مورد ملت ایران و خروج از ب...
خروش اعتراض آمیز دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج...
دانشجویان بسیجی مریوان در محکومیت خروج آمریکا از برجام گر...
تجمع اعتراض آمیز دانشجویان بسیجی دانشگاه های شهرستان قروه...